GC4741-30
Mfr.Part #
GC4741-30
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
GC4741-30
Description
SI LIMITER HERMETIC PILL
Stock
580
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.1pF @ 6V, 1MHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Stud
Power Dissipation (Max) :
3 W
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
2Ohm @ 10mA, 100MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Peak Reverse (Max) :
30V